61 8 720 697
61 8 751 772
61 8 793 573
unika@unika.com.pl

System rozliczeniowy P.W. Unika jest autorskim oprogramowaniem wdrożonym i nieustannie rozwijany wg potrzeb rynku jak i wymogów formalnych. System już 7 grudnia 1993 roku uzyskał dopuszczenie do stosowania wydane przez C.O.B.R.T.I. – Instal Warszawa decyzja nr243/93.

yetirzut

 System UNIKA  to rozliczenia kosztów zużycia:

- c.o.    -  zarówno wg wskazań podzielników c.o. (optyczne. Radiowe) , liczników ciepła jak i powierzchni lokali

- wody -  zarówno wg wskazań wodomierzy (optycznych lub z odczytem radiowym), lub wyliczanie poboru wg innych parametrów     określonych przez administrację budynku.

- ścieków

- podgrzania ciepłej wody


Nasz program uwzględnia specyfikę polskich budynków oraz uwarunkowania techniczne i ekonomiczne przez co jest programem rzetelnym i obiektywnym. Potwierdzeniem jest szereg Certyfikatów i Opinii, a także wieloletni udział i rozwój na rynku usług rozliczeniowych w Polsce.


Czym jest i jak działa System rozliczeniowy PW Unika ?

Oferujemy Państwu wykonywanie prac rozliczeniowych zużycia ciepła podzielników lub liczników c.o., zużycia wody wg wskazań wodomierzy. Systemem rozliczeniowym sprawdzonym pod względem rzetelności poprzez praktyczne wieloletnie funkcjonowanie, jak i dostosowanym do warunków Polskich. Nasz system rozliczeniowy Unika w odróżnieniu od konkurencji   .... czytaj WIĘCEJ ....


Czym jest i jak działa System rozliczeniowy KOMFORT ?

Wykorzystując zdobyte doświadczenie połączone z otwartością na potrzeby kontrahentów opracowaliśmy nowatorski rozliczeniowy SYSTEM KOMFORT uwzględniający m.in. w procesie rozliczania wielkość wskaźnika ciepła przenikającego między lokalami.  

W celu pozyskania niezbędnych danych wejściowych do wyliczenie wartośći współczynnika, wraz z specjalistami wdrożyliśmy modele podzielników ( Hydroklima i EITN ) zawierających m.in. pomiar temperatur wewnątrz pomieszczenia.

Wyliczony Współczynnik komfortu cieplnego czyli  KFC  znacząco wpływa na końcowy wynik rozliczenia danego lokatora . System KOMFORT uwzględniający  .... czytaj  WIĘCEJ ....

W artykule miesiecznika branżowego z kwietnia 2016 p.t."Ocena sposobu rozliczania kosztów ogrzewania lokalu w budynku wielorodzinnym..."  znacząco autorzy wskazuja na na potrzebę i konieczność stosowania współczynnika wykazującego wymianę ciepła między lokalami czyli stosowanego tzw. komfortu cieplnego (KFC) .... 

DO ARTYKUŁU ...

Artykuł w pełnej wersji